wtorek, 6 listopada 2012

Zalety pracy w Holandii, czyli dlaczego warto spróbować swoich sił za granicą....

Rozpisałem się poprzednio o warunkach mieszkalnych, a zapomniałem napisać Wam o najważniejszym, czyli o tym co może motywować do wyjazdu. Odpowiedź jest prosta – więcej zalet niż wad. Postaram się je Wam tutaj wypunktować.

1. Zarobki

Powód nr 1. Właściwie główny cel naszego wyjazdu. Są one wyższe niż w Polsce – to kwestia bezdyskusyjna. Możemy zarobić sobie na fajne markowe buty, gadżety, dobry sprzęt komputerowy, a jeszcze mamie do Polski coś można wysłać. Dla porównania: płaca minimalna w Polsce liczona w euro to ok 350, zaś w Holandii – prawie 1500. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju pracy oraz umowy jaką podpiszecie. Ale bez wątpienia stawki są bardzo atrakcyjne.

2. Łatwość znalezienia pracy

Za pomocą dobrego biura pośrednictwa pracy z łatwością znajdziemy odpowiednie dla nas stanowisko, które spełni nasze wymagania, zarówno co do wypłaty, jak i warunków pracy.

3. Ciekawe życie

Holandia to bardzo ładny kraj. Można go łatwo zwiedzić, ponieważ jest dosyć kompaktowy :). Jest też bardzo liberalne państwo, życie w nim wydaje się takie „lekkie” i przyjemne. Jest dużo możliwości jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu, zarówno wieczorami, jak i w dni wolne. Nie mówię tu tylko i wyłącznie o przyjemnych knajpkach, ale i o naprawdę, naprawdę ekstra parkach rozrywki. Każdy, kto był w Holandii i nie był w Walibi, nie może powiedzieć, że zaznał rozrywki w pełnym wymiarze. Serio, serio.

4. Odległość od Polski

Holandia nie jest wcale tak daleko od Polski. Odległość to jakieś 1000 – 1200 kilometrów. Dla wprawnego kierowcy to około pół doby jazdy. Wcale nie tak źle. Droga też całkiem dobra. Szczególnie po stronie holenderskiej.

Przedstawiłem najważniejsze zalety Holandii. Jak widzicie, mogą one przekonać człowieka do wyjazdu. Sam jestem tego żywym dowodem. Zasada oczywiście jest jedna. Aby wyjazd się udał należy pojechać wyłącznie za pośrednictwem dobrej i renomowanej agencji zatrudnienia. W takich kwestiach lepiej nie ryzykować.

A czy możecie przytoczyć jeszcze jakieś pozytywne aspekty pracy w Holandii, oprócz tych, które wymieniłem? Może cenicie sobie jeszcze coś innego?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz